28 بهمن 1397
En | 

افتتاح فاز 1 و 2 آزادراه شرق اصفهان تا پايان سال

تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 تير 1397|   بازدید: 191 |  print

                                             معاون وزير راه وشهرسازي و مديرعامل شركت ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل ونقل كشوردر اصفهان خبر داد:
                                                   افتتاح فاز 1 و 2 آزادراه شرق اصفهان تا پايان سال
خيراله خادمي: فاز 1 و 2 آزاد راه شرق اصفهان با اعتباري بيش از 600 ميليارد تومان تا پايان سالجاري به بهره برداري خواهد رسيد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وشهرسازي استان اصفهان، آزادراه كنارگذر شرق اصفهان به عنوان يكي از مهمترين پروژه هاي آزادراهي كشور از سه راهي آزادراه نطنز- اصفهان آغاز و تا آزادراه اصفهان – شيراز ادامه مي يابد كه طي 2 سال از آغاز بكار آن با پيشرفت 75 درصدي درحال اجراست.
خيراله خادمي معاون وزير راه وشهرسازي و مديرعامل شركت ساخت وتوسعه زيربناهاي حمل ونقل كشور در جريان بازديد از آزادراه كنارگذر شرق اصفهان گفت: مقرر است تا با حضور معاون اول رييس جمهور قرارداد اجراي فاز 3 آزادراه شرق اصفهان با سرمايه گذار امضاء شودكه اميد است اين قطعه نيز طي 2 و نيم سال آينده تكميل و به بهره برداري برسد.
خادمي در حاشيه اين بازديد بيان داشت: اين آزادراه به عنوان يكي از مهمترين پروژه هاي آزادراهي كشور با روند قابل قبولي در حال انجام است كه قطعه 1 اين پروژه از سه راهي آزاد راه نطنز- اصفهان تا جاده اردستان بطول 30 كيلومتر تا اواسط سال جاري و قطعه 2 آن از جاده اردستان به سمت جاده نايين تا پايان سالجاري به اتمام و به بهره برداري خواهد رسيد.
وي در ادامه با اعلام پيشرفت 75 درصدي اين پروژه اظهار داشت: قطعه 1 و 2 با اعتباري بالغ بر 600 ميليارد تومان در حال احداث است كه سهم 30 درصدي دولت در جريان ساخت آن تاكنون پرداخت شده و 50 ميليارد تومان هم در ادامه پرداخت خواهد شد و قطعه 3 اين پروژه با برآورد 300 ميليارد تومان اعتبارنيز به صورت 30درصد سهم دولت و 70 درصد سهم سرمايه گذار انجام خواهد شد كه بدين ترتيب در آينده شاهد به بهره برداري رسيدن 93 كيلومتر آزاد راه كه براي شبكه آزادراهي كشور و شهر اصفهان حائز اهميت است خواهيم بود.
معاون وزير راه وشهرسازي در ادامه با توجه به احداث تقاطع هاي غير همسطح و زيرگذر و روگذرهاي احداثي در مسير آزاد راه اظهار داشت: 5 تبادل ترافيكي بر روي اتوبان هاي عبوري از اين آزاد راه وجود دارد كه در مسيرهاي عبوري احداث خواهد شد و حجم عمليات اجرايي را افزايش خواهد داد و مقرر شد تا معماري پل ها و تقاطع هاي احداثي در مسير با توجه به عبور از شهر تاريخي اصفهان متناسب با معماري ايراني – اسلامي اصفهان ساخته شوند.
حجت اله غلامي مديركل راه وشهرسازي استان نيز در اين باره با توجه به هماهنگي و همراهي دستگاههاي اجرايي در جريان ساخت اين پروژه گفت: در طول اجراي اين آزاد راه با توجه به وجود موانعي همچون اراضي كشاورزي ، آبراهها، تاسيسات آب، برق، گاز و ... اگر چه عاملي بر زمان بر بودن جريان احداث بودند ولي خوشبختانه با همراهي و هماهنگي كليه دستگاهها، اين موانع برطرف و پروژه با پيشرفت خوبي در حال انجام است كه با اجراي قطعه 3 اين پروژه، 93 كيلومتر آزادراه در اصفهان تكميل و بار ترافيكي موجود در شهر به اين آزادراه منتقل خواهد شد. 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد