31 ارديبهشت 1398
En | 
بررسي طرح ويژه اراضي ناژوان با مشاركت راه وشهرسازي و شهرداري

بررسي طرح ويژه اراضي ناژوان با مشاركت راه وشهرسازي و شهرداري

تاریخ انتشار: 1397/07/12|   بازدید: 105 |  print

                                            بررسي طرح ويژه اراضي ناژوان با مشاركت راه وشهرسازي و شهرداري
ناژوان گنجينه‌اي ارزشمند براي شهر اصفهان محسوب مي شود، كه بايد براي پاسداري از حريم، فضاي سبز و درختان آن به شدت تلاش كرد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، عصر روز سه شنبه جلسه بررسي طرح ويژه اراضي ناژوان به مساحت تقريبي 1200 هكتار با حضور حجت اله غلامي مديركل راه وشهرسازي، قدرت اله نوروزي شهردار اصفهان، فتح اله معين رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان و تني چند از اعضاي شورا و شهرداران و كارشناسان مناطق اصفهان در محل پارك جنگلي ناژوان برگزار شد.
در اين نشست مشاور طرح، اراضي ناژوان را به 3 پهنه اول، دوم و سوم تقسيم كرد كه پهنه اول از محل رودخانه تا باغات ، پهنه دوم شامل باغات خصوصي و پهنه سوم با فاصله از رودخانه و در محل تلاقي با ساخت وسازهاي اطراف را شامل مي شود كه اين طرح با هدف حفظ فضاي سبز و كاركرد گردشگري طبيعت محور و كشاورزي و باغداري گردش محور ارائه گرديد.
در اين نشست ناژوان به عنوان تنفسگاه شهر اصفهان با حفظ باغات و اراضي كشاورزي و تفريح هاي طبيعي ، طراحي مناسب محيطي ويژه و هدايت مطلوب توسعه شهري معرفي شد كه در ادامه قدرت اله نوروزي شهردار اصفهان گفت: ناژوان گنجينه‌اي ارزشمند براي شهر اصفهان محسوب مي شود، كه بايد براي پاسداري از حريم، فضاي سبز و درختان آن به شدت تلاش كرد.
وي افزود: حساسيت‌هاي ويژه اي بر روي اين منطقه وجود دارد به همين دليل نياز است مراقب اين سرمايه شهر باشيم تا به دليل بي توجهي يا عدم دقت در تصميم گيري‌ها مورد خسارت قرار نگيرد. ناژوان به عنوان تنفسگاه شهر اصفهان محسوب مي شود و هرگز اجازه مسكوني شدن آن را نخواهيم داد.
حجت اله غلامي مديركل راه وشهرسازي استان نيز كليات اين طرح را روشن دانست و در ادامه بيان داشت: در صورت ارائه و عملياتي نمودن اين طرح تنها دغدغه ما ضمانت و پشتوانه اجرايي آن است.
وي خاطر نشان ساخت: متاسفانه سه جهت جغرافيايي شمال، جنوب و شرق اصفهان بدليل خشكسالي و رشد كوير و وجود پادگانهاي نظامي و ديگر كاربري ها قابليت بررسي محلي به عنوان تنفسگاه را براي شهر اصفهان ندارد به جز غرب اصفهان كه شامل پارك جنگلي ناژوان مي شود و ناژوان از معدود باغ‌هاي اصفهان است كه از جريان توسعه و گسترش شهر تا اندازه‌اي ايمن مانده و همچنان به هواي شهر لطافت و تازگي مي‌بخشد ولازم است طبق طرح ارائه شده و تفاوت ضابطه ها در لايه هاي مختلف، آنرا پيگيري نمود.


 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد