28 دي 1398
En | 
تشكيل ستاد احياي بازار تاريخي نايين به عنوان اصلي ترين محرك توسعه واحياي بافت تاريخي اين شهرستان

تشكيل ستاد احياي بازار تاريخي نايين به عنوان اصلي ترين محرك توسعه واحياي بافت تاريخي اين شهرستان

تاریخ انتشار: 1397/10/15|   بازدید: 144 |  print

                                                             رييس اداره هماهنگي ستاد بازآفريني شهري اصفهان خواستار شد؛
      تشكيل ستاد احياي بازار تاريخي نايين به عنوان اصلي ترين محرك توسعه واحياي بافت تاريخي اين شهرستان
امير زاغيان: در شهرستان نايين لازم است دو اقدام مهم انجام شود، يكي احداث واحد هاي مسكوني در بافت واطراف بازار تاريخي نايين و ديگر اينكه تشكيل ستاد احياي بازار تاريخي نايين به عنوان اصلي ترين محرك توسعه در دستور كار قرار گيرد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، جلسه ستاد بازآفريني شهرستان نايين به رياست فرماندار شهرستان و دبيري شهردار نايين و با حضور رييس اداره هماهنگي ستاد بازآفريني شهري اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان و بخشداران و شهرداران شهرستان ،ريس شوراي اسلامي نايين و روساي تعدادي از دستگاه هاي خدمات رسان به منظور تشكيل كارگروه هاي ۸ گانه و پيگيري و تصويب طرح هاي بازآفريني شهري در شهر هاي نايين ،انارك و بافران در فرمانداري شهرستان نايين برگزار گرديد.
محمود جمالي فرماندار نايين در جلسه ستاد بازآفريني پايدار محدوده ها و محله هاي هدف برنامه هاي احياء ،بهسازي و نوسازي شهرستان نايين عنوان نمود: اميدواريم تا با حضور مديران محترم استاني اتفاقات خوبي را در بافت تاريخي نايين شاهد باشيم.
وي تاكيد كرد نگاه ويژه به بافت تاريخي نايين ،انارك و بافران نياز به برگزاري اين قبيل جلسات و پيگيري از طريق كليه دستگاه هاي اجرايي دارد .
فرماندار شهرستان نايين افزود وجود ۱۰۵ هكتار بافت تاريخي در نايين و محمديه از جمله مهمترين پتانسيل هاي شهرستان نايين مي باشد كه از جهتي نيز بايد با وحدت رويه مجموعه ادارات شهرستان ضمن خدمت رساني مناسب به اهالي ساكن در اين قسمت از شهر بتوان بافت تاريخي نايين را به طور كامل بازآفريني نمود.
امير زاغيان رييس اداره هماهنگي ستاد بازآفريني شهري اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان نيز در اين جلسه عنوان نمود: نايين به لحاظ معماري و تاريخي شهر ويژه اي است و با نگاه به گذشته در دو دهه ي اخير به عناوين و رويكردهاي مختلف به بافت فرسوده پرداخته شده ولي در حال حاضر به بلوغ مديريتي رسيده ايم به گونه اي كه در سطح ملي دو ركن اساسي در بازآفريني يعني حضور مردم و ديگري مديريت واحد شهري در قالب اقدام مشترك شكل گرفته است.
وي بيان داشت: اقدامات بازآفريني فقط كالبدي نيست، بلكه مسايل اجتماعي ،سياسي ، بهداشتي و ... را در بر مي گيرد. در شهرستان نايين نيز بايد با همين ديد دو اقدام مهم انجام شود كه يكي احداث واحد هاي مسكوني در بافت واطراف بازار تاريخي نايين و ديگراينكه تشكيل ستاد احياي بازار تاريخي نايين به عنوان اصلي ترين محرك توسعه واحياي بافت تاريخي اين شهرستان در دستور كار قرار گيرد.
زاغيان در پايان در خصوص تخصيص قير به شهرستان ها اظهار داشت: مطابق برنامه ريزي ها قير را فقط براي بافت هاي تاريخي با اولويت گذر هاي تاريخي و به محلات هدف بازآفريني اختصاص مي دهيم .

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد