31 مرداد 1398
En | 
دستورآغاز عملیات اجرایی 14 کیلومتر باند دوم محور برزک به کاشان

دستورآغاز عملیات اجرایی 14 کیلومتر باند دوم محور برزک به کاشان

تاریخ انتشار: 1397/11/13|   بازدید: 55 |  print

                                                               وزیر راه وشهرسازی در اولین سفر خود به استان اصفهان ؛
دستورآغاز عملیات اجرایی 14 کیلومتر باند دوم محور برزک به کاشان/ 1700 نقطه پرحادثه در اولویت رفع خطر/ نیاز به اعتبار 200 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام راه و شهرسازی
وزیر راه وشهرسازی در اولین سفر خود به استان اصفهان، همزمان با اولین روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی ، دستور آغاز عملیات اجرایی باند دوم برزک به کاشان را صادر نمود.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی طی سفر خود به استان اصفهان که ساداتی نژاد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، حجت اله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه وشهرسازی و تنی چند از مسئولین استانی و محلی، وی را همراهی می کردند از پروژه های عمرانی شهرستانهای کاشان، آران وبیدگل و نطنز بازدید کرد.
وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید در ابتدای سفر خود با حضور در مزار شهدای گمنام شهر کاشان و پس از ادای احترام به شهدای انقلاب در آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث باند دوم برزک – کاشان حضور یافت و دستور آغاز عملیات اجرایی احداث باند دوم برزک به کاشان را بطول 14 کیلومتر صادر کرد و در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید بحث ارتقاء ایمنی و حذف و کاهش نقاط آسیب پذیر و حادثه خیز است که با مطالعاتی که انجام شده در سطح کشور 3200 نقطه حادثه خیز شناخته شده که حدود 1700 نقطه جزو مناطق در اولویت رفع می باشد .
وی یکی از نقاط حادثه خیز استان اصفهان را جاده برزک به کاشان معرفی کرد و در این رابطه گفت: رشد تردد ها در این مسیر متاثر از فعالیت های پیرامون این منطقه باعث به وجود آمدن خطراتی در مسیر بوده که امروز آغاز عملیات اجرایی آن در دستور کار قرار گرفت .
محمد اسلامی از برنامه های خود برای تکمیل پروژه های نیمه تمام گفت و اظهار داشت: پروژه های نیمه تمام در راه وشهرسازی کشور برای تکمیل به اعتباری حدود 200 هزار میلیارد تومان نیاز دارد که با توجه به اعتبار مصوب سالیانه طبیعی است که مشمول زمان شود و با منابع دولتی به ثمر نرسد و بنابراین در برنامه است تا با تعریف مدل های اقتصادی که در آن مردم و سرمایه گذاران ورود پیدا کنند بتوانیم این پروژه ها را به سرانجام برسانیم.
وی افزود: نکته مهمی که در تکمیل پروژه های نیمه تمام وجود دارد بحث تهاتر است که از طریق تهاتر ملک و مدل های متفاوتی که در قانون بودجه پیش بینی شده بتوانیم به روند تکمیل آنها شتاب دهیم .
وزیر راه وشهرسازی در پاسخ به اقدامات انجام شده در حوزه بازآفرینی شهری بیان داشت: بحث بازآفرینی یک بحث مشارکتی با مردم و شهرداری هاست که محور آن به استانداران محترم ابلاغ شده و هدف ما در این حوزه احیاء هسته مرکزی شهرها و بخش های قدیمی و تاریخی شهرهاست.
این مقام مسئول در دولت تدبیر و امید، هدف اصلی بازآفرینی شهری را باز زنده سازی شهری عنوان کرد و افزود: در این کار باید بخش فرسوده را جایگزین کنیم با فضاهای سکونت گاهی و فعالیت های نو، ایمن و مدرن که هم صندوقچه خاطرات مردم است و هم با فعالیت هایی که در آن صورت می گیرد یک زندگی نو و بهتری برای مردم رقم بخورد.
وی در ادامه از شناسایی 2700 محله شناسایی شده در حوزه بازآفرینی در سطح کشور سخن گفت و خاطر نشان ساخت: از این تعداد محله، 270 محله در برنامه بازآفرینی است که اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی و با تایید مقام معظم رهبری صورت می گیرد منابع آن تخصیص یافته و سهمیه سال اول ما احداث 100 هزار واحد مسکونی بوده که سهم استان اصفهان حدود 4000 واحد مسکونی است .
وزیر راه وشهرسازی با ابراز امیدواری از حرکتی که در ساخت و ساز مسکن ارزان قیمت صورت گرفته بیان داشت: امید است با این حرکت بتوانیم حاشیه نشینی را مهار کنیم و با بهسازی شهرها زندگی بهتری را برای مردم فراهم نماییم.

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد