31 ارديبهشت 1398
En | 
 اجراي پروژه هاي محرك توسعه و ساخت 5500 واحد مسكوني ، اولويت دولت درحوزه بازآفريني شهري در استان اصفهان

اجراي پروژه هاي محرك توسعه و ساخت 5500 واحد مسكوني ، اولويت دولت درحوزه بازآفريني شهري در استان اصفهان

تاریخ انتشار: 1397/12/16|   بازدید: 76 |  print

 اجراي پروژه هاي محرك توسعه و ساخت 5500 واحد مسكوني ، اولويت دولت درحوزه بازآفريني شهري در استان اصفهان

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره راه و شهرسازي استان اصفهان در جلسه كارگروه ارتقاء وضعيت امور اجتماعي ، فرهنگي و سلامت ستاد بازآفريني شهري پايدار استان كه با حضور ابراهيمي و مهابادي مديركل و معاون دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري و امير زاغيان رئيس اداره هماهنگي ستاد بازآفريني شهري اداره راه و شهرسازي و شهرداران 10 شهر استان و ديگر اعضا برگزار گرديد موارد مربوط به اعتبارات و دفاتر تسهيل گري استان در حوزه بازآفريني شهري مطرح و مورد بررسي قرار گرفت .
مهابادي معاون دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري در اين خصوص گفت : هدف اصلي اين جلسه موضوع دفاتر تسهيل گري است كه رابط بين مردم و مسئولين در محلات هدف به لحاظ حقوقي ، اقتصادي ، كالبدي وآسيب شناسي هستند و مسائل و اولويت هاي اصلي را به مسئولين منتقل و در راستاي كاهش معضلات فعاليت مي كنند.
وي ادامه داد: اقدامات اصلي و اساسي در حوزه بازآفريني شهري در راستاي كاهش اين مسائل در حوزه شمالي و جنوبي شهر اصفهان انجام شده كه مهمترين اولويت آن آسفالت معابر با كيفيت مطلوب و فاضلاب كشي محلات هدف بوده است .
مهابادي افزود : در خصوص دفاتر تسهيل گري وزارت كشور امسال اعتباراتي را در نظر گرفته كه سهميه استان اصفهان 4 دفتر تسهيل گري يكي در جوي آباد و سه عدد در شهر اصفهان است و اعتبار هر دفتر 2.35 ميليارد ريال براي هر دفتر در نظر گرفته شده است .
وي ادامه داد : كساني كه در اين دفاتر كار مي كنند شامل كارشناسان حوزه حقوق ، اقتصاد ، راه و شهرسازي و عمران هستند كه اين تيم بايد به رصد مشكلات موجود در محل بپردازند.
امير زاغيان رئيس اداره هماهنگي ستاد بازآفريني شهري اداره راه و شهرسازي نيز در اين باره گفت : از محل صندوق توسعه اعتباراتي در زمينه بحث بازآفريني شهري در نظر گرفته شده و به استان نيز ابلاغ شده است و به محض تخصييص 20 درصد از اين اعتبارات ، قرارداد پروژه هاي محرك توسعه كه براي شهرها و محلات هدف تعريف شده است منعقد ميگردد.
وي در ادامه افزود : دو موضوع كه اولويت اصلي دولت براي موضوع باز آفريني شهري هستند يكي پروژه هاي زير بنايي وروبناي و محرك توسعه هستند و ديگري ساخت 5500 واحد مسكوني كه به استان اصفهان ابلاغ شده است .

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد