31 ارديبهشت 1398
En | 
  اعطاي 200 پروانه اشتغال به كار در رشته هاي هفت گانه ساختماني به پذيرفته شدگان آزمون ارديبهشت 97

اعطاي 200 پروانه اشتغال به كار در رشته هاي هفت گانه ساختماني به پذيرفته شدگان آزمون ارديبهشت 97

تاریخ انتشار: 1397/12/21|   بازدید: 159 |  print


      اعطاي 200 پروانه اشتغال به كار در رشته هاي هفت گانه ساختماني به پذيرفته شدگان آزمون ارديبهشت 97
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان در جلسه آموزش و تحليف ورود به حرفه مهندسان با حضور مهندس عسكري رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان ، دكتر لقماني رئيس اداره توسعه مهندسي و نظارت بر مقررات ملي و كيفيت ساختمان راه و شهرسازي استان كه با هدف افزايش دانش و آگاهي مهندسين در خصوص مهمترين مسائل و قوانين و مقررات و ضوابط نظام مهندسي و آماده سازي آنها براي ورود به حرفه مهندسان برگزار شد بعد از اداي سوگند نامه نظام مهندسي 200 پروانه اشتغال به كار در رشته هاي هفتگانه ساختماني به قبول شدگان آزمون ارديبشت 97 اعطا گرديد.
عسكري رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خطاب به قبول شدگان در اين حرفه گفت : ورود به حرفه مهندسي فصل جديدي در زندگي شماست كه از چهره آكادميك به يك چهره فني و حرفه اي تبديل ميشويد.
وي ادامه داد : مهندسان با پروانه اشتغال حرفه مند مي شوند و اين افتخاری است كه بعد از سال ها تحصيل و مرارت و گزراندن آزمون هاي مختلف كسب مي كنند.
عسكري افزود : پذيرفته شدگان در اين آزمون بايد نام مهندس را در مقابل اسمشان بنويسند و به مهندس بودن خود افتخار كنند زيرا در جهان بسياري از تحولات توسط مهندسان صورت مي گيرد .
دكتر لقماني رئيس اداره توسعه مهندسي و نظارت بر مقررات ملي و كيفيت ساختمان راه و شهرسازي استان نيز گفت: هدف از تشكيل اين جلسه افزايش دانش و آگاهي مهندسين در خصوص مهمترين مسائل و قوانين و مقررات و ظوابط نظام مهندسي و آماده سازي آنها براي ورود به حرفه مهندسان است .
وي ادامه داد : طبق آمار به دست آمده 80 درصد از پذيرفته شدگان با نمره 50 يا 55 در اين آزمون قبول شده اند و اين بدان معنا است كه حداقل 45 درصد از موارد مقررات ملي ساختمان را به درستي پاسخ نداده اند و در عمل نتيجه يك خطا در ساختمان تبعات حقوقي ، بار مالي و معنوي را بر گردن مهندسان قرار مي دهد پس بايد همواره آموزش و مطالعه داشته باشند و از تجربه بزرگان اين حرفه و تعامل با واحد هاي مختلف سازمان به عنوان مشاوران حقوقي و خدمات مهندسي در جهت كاستن اين خطاها بهره ببرند .

 

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد