سه شنبه، 13 خرداد 1399
En | 
         ابلاغ احکام هيات اجرايي بازآفرینی محله های هدف شهر اصفهان

ابلاغ احکام هيات اجرايي بازآفرینی محله های هدف شهر اصفهان

تاریخ انتشار: 1398/02/19|   بازدید: 50 |  print

                                            ابلاغ احکام هيات اجرايي بازآفرینی محله های هدف شهر اصفهان
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي استان اصفهان در نشستی كه با حضور محمد پژمان معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت بازآفريني شهري ايران ، عباس رضايي استاندار اصفهان ، حجت اله غلامي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ، حميدرضا فولاد گر نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي ، حميدرضا اميرخاني مديركل راه و شهرسازي استان و قدرت اله نوروزي شهردار اصفهان در استانداری برگزار گرديد مسائل اصفهان در حوزه بازآفريني شهري مطرح شد و مورد بررسي قرار گرفت .
محمد پژمان معاون وزير راه و شهرسازي در اين جلسه در رابطه با بازآفريني شهر اصفهان گفت : هر سياست و هر آمال و آرزو اگر ساختار لازم براي آن فراهم نگردد به موفقيت نمي رسد و در رابطه با بازآفريني بايد خود مردم را براي تغيير سرنوشت و وضعيتشان حساس كرد تا به ميدان بيايند و در اين راه تلاش كنند.
وي ادامه داد : متن و محور كار بازآفريني جزء مسوليت هاي مديريت شهري است و با توجه به محدوديت منابع مالي دولت و روند كند تخصيص اعتبار، مديران شهري بايد درگير اين موضوع باشند .
پژمان افزود : سازوكارهاي طولاني و بروكراتيك امروزه در حوزه بازآفريني بيشترين انرژي را از دستگاه های كشور مي گيرد لذا هياتي اجراي متشكل از معاون عمراني استانداري ، مدير كل راه و شهرسازي و شهردار در شهر اصفهان با هدف راهبري اجراي بازآفريني محله هاي هدف ، كاهش بروكراسي اداري و تسريع در اجراي برنامه ها شكل مي گيرد .
مديرعامل شركت بازآفريني شهري ايران گفت : بايد به مقامات انساني باور داشت و به نماينده عالي دولت اعتماد و تكيه كرده و به مديريت شهر كه در متن و محور اتفاقات شهري است اعتقاد داشته و اختيارات لازم داده شود .
معاون وزير راه و شهرسازي ادامه داد: با تشكيل اين هيات اجرايي شركت بازآفريني شهري ايران تمام اختيارات و امكانات را در حد بضاعت در اختيار اين هيات مي گذارد و تمام تصميمات اين هيات لازم الاتفاق و لازم الجرا هستند و عاليترين مقامات تصميم گير در رابطه با بازآفريني شهر اصفهان اعضاي اين هيات مي باشند.
پژمان گفت : بافت ناكارآمد شهري اصفهان چيزي در حدود 14 هزار هكتار است و از آنجايي كه نمي توان بازآفريني همه آن را به يكباره انجام داد بايد اولويت را بر روي پروژه هاي نيمه تمام و همچنين پروژه هاي اولويت داري كه در طول يك سال به بهره برداري مي رسند قرار داد.
عباس رضايي استاندار اصفهان نيز در اين نشست گفت : اصل اين ديدگاه و سياست واگذاري اختيارات به استان خوب است و اميدواريم اين نشست ها جنبه عملي پيدا كرده و فقط مختص به شهر اصفهان نباشد و كل استان را در بر گيرد و همچنين فاكتور زمان در آن ناديده گرفته نشود .
حجت اله غلامي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري در رابطه با بازآفريني شهر اصفهان گفت : مقدمات كار براي شروع پروژه هاي عمراني در بافت فرسوده شروع شده است و در اولين قدم بافت هاي فرسوده در سطح استان شناسايي و شهر به شهر تقشه هاي آن تهيه و در كميسیون ماده 5 مصوب شده تا بتوان از امكانات و مزاياي بازآفريني شهري براي آنها استفاده نمود .
وي گفت : نزديك به 14 هزار هكتار بافت فرسوده در استان اصفهان وجود دارد و ميتوان در راستاي هر شهر پروژه اي را تعريف كرد و بايد در كنار امكاناتي كه شركت بازآفريني شهري و وزارت راه و شهرسازي به استان مي دهد خود استان نيز در راستاي درآمدزايي پروژه ها پيش برود .
غلامي افزود: به صورت نمونه چند نقطه از شهر اصفهان براي شروع كار در دستوركار قرار گرفته كه شامل محله همت آباد ، محله زينبيه و دو محله سودان و باتان كه از محلات بسيار فقير نشين حاشيه شهر اصفهان هستند ، مي باشند .
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري ادامه داد : بايد در راستاي بازآفريني شهري با محوريت استانداري و اختيار هيات اجرايي ، اراضي مازاد دستگاه هاي دولتي در محدوده شهرها در اختيار هيات اجرايي قرار بگيرد .
حجت اله غلامي در رابطه با بازآفريني كارخانه ريسباف گفت : اين كارخانه به مساحت 73 هزار متر مربع در بهترين نقطه اصفهان واقع شده و
براي استفاده از اين مكان شوراي راهبري تشكيل شده و همچنين مسابقه اي برگزار شده كه نفرات اول تا سوم آن نيز مشخص شده است .
غلامي گفت : كارخانه ريسباف تنها كارخانه صنايع نساجي باقي مانده است و بايد فضاي مورد استفاده آن يك فضاي زنده و درآمد زا براي شهر باشد .
گفتنی است در این نشست احکام هیات اجرایی بازآفرینی محله های هدف شهراصفهان به معاون عمرانی استانداری ،مدیرکل راه و شهرسازی و شهردار اصفهان اعطا شد .

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد