| 18 تير 1399
En | 
بنای تاریخی بیمارستان اخوان کاشان از تخریب در امان ماند

بنای تاریخی بیمارستان اخوان کاشان از تخریب در امان ماند

تاریخ انتشار: 1398/03/01|   بازدید: 151 |  print

                                بنای تاریخی بیمارستان اخوان کاشان از تخریب در امان ماند
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان امیر زاغیان رئیس ستاد بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در مورد مرمت و احیاء بیمارستان اخوان گفت: ساختمان پروژه بیمارستان اخوان کاشان مربوط به دوره پهلوی اول متعلق به وزارت بهداشت و درمان بوده که متاسفانه برای تکمیل مرمت و احیاء این بنای تاریخی با کمبود بودجه مواجه شده‌ بودند. از آنجا که یکی از اهداف بازآفرینی شهری ارائه خدمات روبنائی و زیربنائی در بافت‌های ناکارآمد و تاریخی است سازوکار کمک به این پروژه را ایجاد کردیم.
او ادامه داد: بر اساس ماده ۱۶ قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و ماده ۴۶ آئین نامه اجرائی این قانون، توانستیم به احیاء این بنای تاریخی کاشان کمک نموده تا علاوه بر حفظ بنا، بهره¬برداری از آن به¬عنوان سلامتکده طب سنتی در بافت تاریخی کاشان میسر گردد. بر اساس این قانون شهرداری در صدور پروانه در بافت‌های فرسوده به مالکان تخفیف داده و دولت نیز این تخفیف را به صورت یارانه برای آنها جبران می‌کند، که با همکاری خوبی که شهرداری کاشان در این خصوص انجام داد مقرر شد از محل این تخفیفات مبلغ یک میلیارد تومان جهت مرمت و احیاء بناهای تاریخی مذکور کمک گردد.
زاغیان اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی در همین راستا نیز در پروژه‌های دیگری در بسترهای تاریخی و فرهنگی استان همانند مرمت و بهسازی معابر پیرامونی بناهای شاخص از جمله مسجد جامع اردستان، بهسازی معابر پیرامونی نارین قلعه نائین و احیای دو حمام تاریخی در گلپایگان… اقدامات ارزنده ای انجام داده است.

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد