28 دي 1398
En | 
در ساخت مسكن، هدف اصلي رضايتمندي مردم است

در ساخت مسكن، هدف اصلي رضايتمندي مردم است

تاریخ انتشار: 1398/04/15|   بازدید: 82 |  print

                                                      با حضور معاون وزير راه وشهرسازي و در جمع انبوه سازان مسكن در اصفهان مطرح شد؛
                                           در ساخت مسكن، هدف اصلي رضايتمندي مردم است
در جلسه اي كه با حضور حبيب الله طاهر خاني معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد ، حميدرضا اميرخاني مديركل راه و شهرسازي استان اصفهان و تعدادی از اعضای انجمن انبوه سازان استان اصفهان برگزار گرديد مسائل و مشكلات استان اصفهان در حوزه مسكن مطرح و مورد بررسي قرار گرفت .
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهر سازي استان اصفهان، طاهرخاني معاون وزير راه و شهرسازي و مديرعامل شركت عمران شهرهاي جديد در خصوص محله سازي و كم كردن ارتفاع ، جهت ارتقاء فضاي شهري كه از دغدغه هاي انبوه سازان در استان بود ، گفت : كم كردن ارتفاع ساختمان هاي مسكوني جزء نكات اصلي سياست وزارتخانه در انبوه سازي هاي جديد است و همچنين با توجه به اينكه با محله سازي همه جنبه هاي يك محله از جمله مسكن ، خدمات و محوطه سازي مورد توجه قرار مي گيرد و خروجي آن محصول بهتري خواهد داشت از سياست محله سازي استقبال مي شود .
وي در خصوص عدم هماهنگي دستگاه ها كه منجر به كند شدن سرعت كار انبوه سازان مي شود نيز اظهار داشت : شوراي مسكن استان كه به رياست استاندار در هر استان تشكيل گرديده از جايگاه قانوني بالايي برخوردار است و تصميمات آن براي همه دستگاه هاي دولتي فصل الخطاب و لازم الاجرا است .
از ديگر مشكلات انبوه سازان استان قانون منع پيش فروش واحد ها بود كه مدير عامل شركت عمران شهرهاي جديد در اين خصوص گفت : قانون منع پيش فروش واحدها با توجه به تخلفاتي كه قبلا صورت گرفته از طرف وزارت دادگستري تصويب گرديده است و يك ظرفيت بزرگ اقتصادي كشور كه حوزه مسكن مي باشد را از كشور گرفته است و با شرايطي كه الان در آن قرار داريم نياز به اصلاح اين قانون احساس مي شود .
طاهرخاني ادامه داد : با توجه به ريسك سرمايه گذاري در ارز و طلا مردم به سمت خريد مسكن روي آورده اند و بايد بتوانيم سرمايه هاي مردم را در اين حوزه جذب كنيم .
معاون وزير راه و شهرسازي افزود : اكنون با توجه به ظرفيت انبوه سازان استان ، وزارتخانه و شركت عمران، اين آمادگي وجود دارد كه حدود 3500 واحد در مجموعه فولاد شهر ساخته شود.
وي اظهار كرد : مجموعه وزارت خانه و شركت عمران آماده هستند كه در حوزه مسكن مشاركت كنند و محصولي را بسازند كه بتوان به آن افتخار كرد .
حميد رضا اميرخاني مديركل راه و شهرسازي نیز در خصوص ساخت مسكن در استان اصفهان گفت : مسكن مهر استان اصفهان جزو شاخص ترين پروژه های مسکن مهر در كل كشور است كه تعداد زيادي از واحدهاي آن توسط انجمن انبوه سازان استان اجرا گرديده است .
وي افزود : در ساخت مسكن بايد طوري عمل شود كه وضعيت ميان انبوه سازان و مردم وضعيتي برد، برد باشد و همه در اين جلسه يك هدف واحد را دنبال مي كنند و آن هم ايجاد رضايت و تسهيلات لازم براي خانه دار شدن مردم است .
اميرخاني اظهار كرد : در زمينه انبوه سازي در استان نبايد فقط منتظر سياست گذاري هاي دولت و وزارتخانه ماند بايد با توجه به سابقه و تجربياتي كه انبوه سازان استان دارند خودشان ايده هاي مناسب جهت ايجاد رونق در بازار مسكن و كاهش بيكاري در جامعه ارائه دهند .

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد