28 دي 1398
En | 
برگزاري دومين مراسم تحليف مهندسان در استان اصفهان

برگزاري دومين مراسم تحليف مهندسان در استان اصفهان

تاریخ انتشار: 1398/04/17|   بازدید: 190 |  print

برگزاري دومين مراسم تحليف مهندسان در استان اصفهان

دومين مراسم تحليف و اداي سوگند و آموزش بايد ها و نبايدها در صنعت ساختمان كه رعايت آنها توسط مهندسان ضروري است و مي تواند در شروع فعاليت حرفه اي منشأ ارائه خدمات مطلوب تري توسط مهندسان و حفظ حقوق كارفرمايان شود در استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي استان اصفهان،  دومين مراسم تحليف و اداي سوگند و آموزش بايد ها و نبايدها در صنعت ساختمان كه رعايت آنها توسط مهندسان ضروري است با حضور محمد بنائيان معاون معماري و شهرسازي اداره كل راه وشهرسازي  و غلامحسين عسگري رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان در محل سالن اجتماعات راه وشهرسازي استان برگزار شد. 

سيدعبدالرضا لقماني رئيس اداره توسعه مهندسي و نظارت بر مقررات ملي و كيفيت ساختمان اين اداره كل با اعلام اين خبر بيان داشت : به طور معمول آزمون ورود به حرفه مهندسان دوبار در سال برگزار و متقاضيان پس از قبولي در آزمون، مدارك و مستندات مربوط را به اداره كل راه وشهر سازي استان به عنوان مرجع صدور پروانه اشتغال بكار تحويل داده كه پس از بررسي هاي كارشناسي و رعايت ضوابط و مقررات، پروانه اشتغال بكار در پايه سه براي ايشان صادر مي گردد.

وي افزود: مراسم تحليف مهندسان جديد الورود همراه با اداي سوگند در رعايت اخلاق حرفه اي و قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان، انتقال تجربيات ارزنده و آموزش پاره اي از مسائل كه مي تواند در شروع فعاليت حرفه اي منشأ ارائه خدمات مطلوب تري توسط مهندسان و حفظ حقوق كارفرمايان شود  انجام پذيرفت.

رئيس اداره توسعه مهندسي و نظارت بر مقررات ملي و كيفيت ساختمان عنوان كرد : حداقل آگاهي ها و اطلاعات لازم براي هر مهندس كه داراي صلاحيت هاي نظارت، طراحي يا اجرا مي باشند اعم از اخلاق حرفه اي ، مسائل حقوقي ، تشكيل پرونده مالياتي ، بارزترين و عمده ترين تخلفات حرفه اي و انضباطي ، نظارت عاليه اداره كل راه و شهرسازي، تبصره 7 ماده 100 قانون شهرداري ها، ارسال گزارش هاي مرحله اي به مراجع صدور پروانه ساختماني و .... در جلسات آموزشي چهار ساعته به مهندسان آموزش داده شده كه به عنوان كليد راهي براي ورود به حرفه آنها مي باشد . 

 نبود آموزش هاي مهارتي و عدم اطلاع كافي از مقررات قانوني بستر ساز مشكلات حرفه اي براي مهندسان خواهد بود كه در همين راستا سيد عبدالرضا لقماني ضمن آرزوي موفقيت براي مهندسان جوان ابراز اميدواري كرد:  در اين راستا با توجه به رسالت حوزه توسعه مهندسي و نظارت بر مقررات ملي و كيفيت ساختمان ، اميد است با شناسائي نقاط ضعف و آسيب شناسي هاي به عمل آمده بتوانيم گامي موثر و راهگشا در جهت آموزش حرفه اي و علمي مهندسان داشته باشيم .

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد