28 دي 1398
En | 
تخصيص 5 ميليارد ريال جهت ساخت مسجد مسكن مهر خميني شهر

تخصيص 5 ميليارد ريال جهت ساخت مسجد مسكن مهر خميني شهر

تاریخ انتشار: 1396/05/14|   بازدید: 314 |  print

                                                                  قائم مقام وزير راه وشهرسازي در طرح مسكن مهر در استان اصفهان؛
تخصيص 5 ميليارد ريال جهت ساخت مسجد مسكن مهر خميني شهر/ پرداخت نيمي از هزينه هاي ساخت مدرسه در سايت هاي مسكن مهرتوسط راه وشهرسازي/ كمك 11 ميليارد ريالي به سايت مسكن مهر مباركه
احمد اصغري مهر آبادي با حضور در دو شهرستان خميني شهر و مباركه از سايت هاي مسكن مهر اين دو شهرستان بازديد و بر تكميل وتحويل واحدها تا پايان مهرماه تاكيد كرد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وشهرسازي استان اصفهان، خدمات روبنايي در سايت هاي مسكن مهر از جمله خدماتي است كه بايد از طريق مشاركت با دستگاههاي اجرايي مرتبط احداث گردد كه از آن جمله ساخت مسجد ، مدرسه ، كلانتري ، ورزشگاه و ... مي باشد كه در مجموعه مسكن مهر خميني شهر احداث مسجد و مدرسه به علت نبود اعتبارات كافي و عدم پيگيري توسط دستگاههاي مرتبط، تاكنون تكميل نشده و از جمله دغدغه هاي ساكنين اين سايت ها محسوب مي شود.
در نشست شوراي مسكن شهرستان خميني شهر كه با حضور احمد اصغري مهرآبادي قائم مقام وزير راه وشهرسازي در طرح مسكن مهر، سيد محمدجواد ابطحي نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي، حجت اله غلامي مديركل راه وشهرسازي استان و تني چند از مسئولين محلي برگزار شد، ساخت مسجد مسكن مهر به راه وشهرسازي استان جهت احداث و تكميل واگذار شد.
مهرآبادي گفت: جهت احداث مسجد به متراژ 600 متر، مبلغ 5 ميليارد ريال در نظر گرفته شده كه با توجه به عدم پيگيري هاي لازم توسط دستگاههاي مربوطه جهت احداث اين مسجد ، اداره كل راه وشهرسازي ساخت مسجد را متقبل شد .
وي در خصوص احداث مدرسه در مجموعه مسكن مهر خميني شهر نيز اظهار داشت: در سطح كشور تفاهم نامه اي با وزارت آموزش و پرورش انجام شده كه تا اسكلت وسقف توسط راه وشهرسازي و تكميل آن با همت سازمان نوسازي مدارس انجام شود كه درحال حاضر 50درصد هزينه ها توسط راه وشهرسازي پرداخت مي گردد .
قائم مقام وزير در طرح مسكن مهر با اشاره به دستور رييس جمهور گفت: طبق دستور رياست جمهوري بايد كليه واحدهاي مسكن مهر تا پايان امسال و با امكانات كامل تحويل متقاضيان گردد كه در اين راستا تمامي واحدهاي مسكن مهر استان اصفهان تا پايان مهرماه سالجاري به غير از واحدهاي نيمه تمام فولادشهر تكميل و تحويل خواهد شد.
مهرآبادي بيشترين مشكلات واحدهاي مسكن مهر را ماليات و بيمه عنوان كرد وگفت: طبق مصوبه دولت ماليات براي هر واحد 300 هزار تومان و بيمه براي هر متر مربع 5 هزار و 200 تومان است كه در سراسر كشورلازم الاجراست.
حجت اله غلامي مديركل راه وشهرسازي استان نيز در ادامه بيان داشت: مصوبات شوراي مسكن استان براي همه دستگاههاي اجرايي فصل الخطاب است و همه ي دستگاهها موظف به اجراي آن هستند .
وي افزود: همه دستگاهها از جمله دارايي، بيمه و شهرداري ها لازم است طبق مصوبات شوراي مسكن استان نسبت به دريافت ماليات و بيمه اقدام نمايند و در همين راستا نيز تمامي شهرداري ها بايد طبق اعداد مشخص و تصويب شده نسبت به صدور پايان كار اقدام نمايند .
گفتني است مسكن مهر خميني شهر از جمله سايت هايي است كه در سال 94 تكميل و تحويل متقاضيان شده و با تكميل خدمات روبنايي از جمله واحدهاي مسكن مهري است كه كمترين مشكلات را در بحث احداث داشته است.
احمد اصغري مهرآبادي در ادامه با بازديد از سايت هاي مسكن مهر مباركه در نشستي كه با حضور زهرا سعيدي نماينده مردم مباركه در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار و تني چند از مسئولين برگزار شد گفت: جهت تكميل و به بهره برداري رسيدن كامل مجموعه مسكن مهر در شهرستان مباركه 5 ميليارد ريال قبلا پرداخت شده و اكنون نيز 11 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده كه لازم است اقدامات لازم در اين زمينه انجام تا اين واحدها نيز تا پايان مهر ماه به بهره برداري برسد .


 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد