28 دي 1398
En | 
وزیر راه و شهرسازی در سفر به دیار نصف جهان

وزیر راه و شهرسازی در سفر به دیار نصف جهان

تاریخ انتشار: 1398/07/01|   بازدید: 146 |  print

وزیر راه و شهرسازی در سفر به دیار نصف جهان
اصفهان يكي از كانون‌هاي اقتصادي و گردشگري مهم كشور است كه سهم بزرگي در اقتصاد ملي دارد/ رفع مشكلات پيش روي احداث آزاد راه شرق اصفهان/ پيوستن به زنجيره حمل‌ونقل پيشرفته جهاني با احداث قطار سريع السير اصفهان - تهران /پايان پروژه مسكن مهر استان با افتتاح 529 واحد در سطح استان
محمد اسلامي وزير راه وشهرسازي در جريان سفر خود به استان ضمن بازديد از مهمترين پروژه هاي حمل ونقلي استان و افتتاح چند پروژه راهسازي، چند پروژه در حوزه مسكن و بازآفريني شهري را افتتاح نمود.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه و شهرسازي استان اصفهان، محمد اسلامي وزير راه وشهرسازي طي سفر دو روزه خود به استان اصفهان كه چند تن از معاونین و مسولان وزارت راه ،عباس رضايي استاندار اصفهان، حميدرضا اميرخاني مديركل راه و شهرسازي اصفهان و تعدادي از مسوولان استاني وي را همراهي مي كردند، از پروژه هاي فرودگاه اصفهان، آزادراه كنارگذر شرق اصفهان، قطار سريع السير اصفهان –تهران ،كارخانه ذوب آهن اصفهان، مترو بهارستان، ورودي شهر فلاورجان و راههاي شرق اصفهان بازديد و پروژه مسكن مهر استان را افتتاح نمود.
اسلامي در اولين روز از سفر خود و در جريان بازديد از پروژه توسعه فرودگاه اصفهان گفت: مهم‌ترين خبري كه در اين سفر داريم اين است كه مانع تامين اراضي فرودگاه اصفهان به مساحت ۴۰۰ هكتار حل و مجوزهاي لازم كسب شده است و در آينده نزديك بحث جايگزيني يك سيستم سرمايه‌گذاري را براي طرح توسعه فرودگاه اصفهان انجام خواهيم داد تا بتوانيم شاهد فرودگاهي باشيم كه بتواند به صورت بين‌المللي و منطقه‌اي نقش ايفا كند و ظرفيت بزرگتري از پروازهاي بين‌المللي را به خود اختصاص دهد
اسلامي، اصفهان را يكي از كانون‌هاي اقتصادي و گردشگري مهم كشور خواند كه سهم بزرگي در اقتصاد ملي دارد و خاطرنشان كرد: اين انتظار وجود دارد كه اين استان يك فرودگاه بزرگ داشته باشد و اميدوارم بتوانيم طرح‌هاي جديد را كه قبلا با يك كشور اروپايي منعقد و اكنون متوقف شده است با جايگزيني و مشاركت شركتي ديگر انجام دهيم و پايه‌گذار يك فرودگاه بين‌المللي در شان ملت ايران و مردم اصفهان باشيم.
در ادامه سفر، وي در حاشيه بازديد از آزاد راه كنار گذر شرق اصفهان گفت: اين پروژه متاسفانه سال‌ها به طول انجاميده و دچار مشكلاتي شده است كه اميدواريم با بازديد و مذاكراتي كه خواهيم داشت بتوانيم آنرا از ركود خارج كنيم و تا پايان سال آنرا به بهره برداري برسانيم.
وزير راه وشهرسازي در ادامه از پروژه قطار سريع السير اصفهان – تهران بازديد نمود و در حاشيه اين بازديد بيان داشت: اين پروژه يكي از پروژه‌هاي راهبردي در حوزه زيربنايي حمل‌ونقلي است كه از سال‌هاي گذشته آغاز شده و متأسفانه در دو سال اخير با ركود و وقفه مواجه شده بود.
پيوستن به زنجيره حمل‌ونقل پيشرفته جهاني در اين پروژه حائز اهميت است، راه ابريشم به‌صورت تاريخي به‌لحاظ عقلي و اقتصادي هميشه از اين مسير مي‌گذشته، ازاين‌رو بايد راه ابريشم جديد را با تكنولوژي پيشرفته كه ارمغان حركت سريع و اقتصادي را به‌همراه دارد سرمايه‌گذاري كرد.
وي خاطرنشان كرد: بايد حتماً در اين مسير سرمايه‌گذاري كنيم، بدون سرمايه‌گذاري در سرعت‌ بالا و ايمني در حوزه حمل‌ونقل نبايد انتظار در اختيار داشتن راه ابريشم را داشته باشيم و اين موارد بايدهاي ما در جمهوري اسلامي است كه بايد به آن پرداخته شود.
وزير راه و شهرسازي تصريح كرد: در واقع وزنه‌هايي را كه به‌ پاي اين پروژه بسته‌ شده بود برطرف كرديم كه بتوانيم نخستين الگوي حمل‌ونقل پيشرفته ريلي را در ايران به بهره‌برداري رسانده، از اينجا به شمال، جنوب، شرق و غرب برسانيم و اين زنجيره تكميل شود،
محمد اسلامي وزير راه وشهرسازي در ادامه به همراه وزير صنعت، معدن و تجارت در محل كارخانه ذوب آهن اصفهان از خط توليد ريل در اين كارخانه بازديد نمود و بيان داشت: خودكفايي در بحث توليد ريل يكي از دستاوردهاي پر افتخار براي جمهوري اسلامي ايران است و در سال رونق توليد اقدامات بسيار خوبي در اين حوزه صورت گرفته است؛ موضوع ديگر تحويل اولين محموله‌هاي ريل توليد داخل كشور است كه مي‌تواند تاثير به‌سزايي در اقتصاد ذوب آهن داشته باشد و كشور را به يكي از مراكز توليد ريل در منطقه تبديل كند.
وزير راه وشهرسازي در ادامه اولين روز از سفر خود به اصفهان ضمن بازديد از محورهاي شرق اصفهان، پروژه راه روستايي سيريان به قلعه عبداله ، قلعه بالا به اژيه و پل اژيه را در مناطق شرق اصفهان افتتاح نمود.
اين عضو كابينه دولت دوازدهم در دومين روز از سفر خود به استان و همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد، مدرسه 10 كلاسه احداثي واقع در مسكن مهر شهر بهارستان را افتتاح و زنگ آغاز سال تحصيلي جديد را به صدا در آورد.
وي در ادامه از پروژه مترو شهر بهارستان بطول 14 كيلومتر كه به عنوان الگو در شهرهاي جديد كشور در حال احداث است بازديد نمود .
وزير راه وشهرسازي در پايان سفر خود به استان ضمن بازديد از بافت فرسوده منطقه زينبيه اصفهان و افتتاح 800 واحد مسكن خود مالك در اين منطقه كه در راستاي حمايت از مناطق با بافتهاي فرسوده احداث گرديده در شهر شاهين شهر حضور يافت و 529 واحد مسكن مهر استان را افتتاح و كلنگ آغاز عمليات اجرايي احداث 1000 واحد مسكن مشاركتي در قالب طرح اقدام ملي را بر زمين زد.
گفتني است با افتتاح اين تعداد واحد مسكن مهر در استان سفره مسكن مهر استان اصفهان جمع و كليه واحدهاي داراي متقاضي به ايشان تحويل شد.

 

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد