28 دي 1398
En | 
 19 محله در 7 شهر استان در قالب 39 پروژه در اولويت بازآفريني شهري

19 محله در 7 شهر استان در قالب 39 پروژه در اولويت بازآفريني شهري

تاریخ انتشار: 1398/08/12|   بازدید: 65 |  print


لزوم ارائه گزارش عملكرد دستگاههاي عضو ستاد بازآفريني جهت پيشبرد اهداف/ 19 محله در 7 شهر استان در قالب 39 پروژه در اولويت بازآفريني شهري/ اختصاص 3500 تن قير يارانه اي به شهرداري ها
در جلسه ستاد بازآفريني شهري استان اصفهان كه با حضور عضو هيات مديره شركت بازآفريني شهري ايران برگزار شد بر مشاركت مردم و دستگاههاي اجرايي عضو ستاد بازآفريني جهت پيشبرد اهداف بازآفريني تاكيد شد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، در جلسه ستاد بازآفريني پايدار شهري استان كه با حضور محمد آئيني عضو هيات مديره شركت بازآفريني شهري ايران ، حجت اله غلامي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري، حميدرضا اميرخاني مديركل راه وشهرسازي و كليه اعضاء ستاد بازآفريني شهري استان و در محل استانداري برگزار شد بر حضور و مشاركت مردم به عنوان يكي از راس هاي هرم بازآفريني جهت انجام كار جهادي تاكيد شد.
آئيني عضو هيات مديره شركت بازآفريني شهري ايران و دبير ستاد ملي بازآفريني گفت: اصفهان ظرفيت هاي بسيار بالايي در حوزه انجام كارهاي نهضتي و جهادي دارد كه در اين حوزه نيز با همكاري و همياري دستگاههاي اجرايي عضو ستاد و با مشاركت مردمي ، شهرداري ها و دولت به عنوان سه راس اين هرم ، اين كار به سرانجام خواهد رسيد.
وي بيان داشت: لازم است تا عملكرد هر يك از دستگاههاي اجرايي عضو ستاد بازآفريني جهت پيشبرد اهداف بازآفريني گزارش شود تا اقدامات در راستاي بازآفريني محلات هدف پيش رود.
غلامي معاون هماهنگي امور عمراني استان نيز در اين جلسه بيان داشت: استان اصفهان با دارا بودن 15 هزار هكتار بافت فرسوده 10 درصد بافت هاي فرسوده كشور را به خود اختصاص داده كه اين نشان از اهميت پرداختن به اين موضوع را مبرهن ساخته است.
وي افزود: در شهرهايي همچون خميني شهر، نايين، شهرضا و كاشان اقدامات خوبي در اين حوزه اتفاق افتاده كه در كنار 15 هزار هكتار بافت فرسوده استان جاي كار بسيار دارد و لازم است تحولي عظيم در اين حوزه به وجود آيد تا با حضور 40 درصدي دستگاههاي خدمات رسان به عنوان بخشي از تامين كنندگان هزينه هاي مربوطه به نتيجه مدنظر دست يافت.
در ادامه حميدرضا اميرخاني مديركل راه و شهرسازي استان با اشاره به تعداد محلات هدف بازآفريني در استان گفت: طبق برنامه ششم توسعه 270 محله بايد طي 10 سال در استان بازآفريني و بازسازي شوند كه در حال حاضر 19 محله در 7 شهر استان و در قالب 39 پروژه شناسايي و در اولويت بازآفريني شهري هستند .
اميرخاني با اشاره به تعداد افراد معرفي شده جهت دريافت تسهيلات بازآفريني به بانك گفت: در سال 97 تعداد 773 نفر و در سال 98 تعداد 836 نفر به بانك عامل جهت دريافت تسهيلات بازآفريني معرفي شده اند كه از اين تعداد 386 نفر موفق به دريافت تسهيلات شده اند كه در تلاش هستيم با جذاب نمودن شرايط تسهيلات با راهكارهاي ارائه شده توسط وزارت متبوع و بانك مسكن شرايط را جهت دريافت تسهيلات، تسهيل نماييم.
وي افزود : در اين راستا و طي دو سال گذشته و در مرحله اول حدود 3500 تن قير يارانه اي و 277 ميليارد ريال به عنوان تخفيف عوارض به شهرداري ها پرداخت شده كه اميد است تمامي دستگاههاي عضو ستاد در راستاي وظايف سازماني در حوزه بازآفريني وارد شده و اقدام نمايند.
گفتني است بعد از اين نشست از پروژه حمام قاضي، خانه تاريخي حبيب آبادي ، خانه تاريخي بني الصنايع، كارخانه ريسباف و بقعه مبارك علامه مجلسي بازديد شد.

 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد