| 15 تیر 1399
En | 

 شیوع باج گیر سایبری جدید در ایران / استفاده از ایمیل جعلی رستاخیز +عکس

 

مرکز ماهر نسبت به انتشار نوع جدیدی از بدافزار باج گیر در فضای سایبری کشور هشدار داد که این ویروس، برای هدف قراردادن کاربران فارسی زبان طراحی شده است.

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) نسبت به نوع جدیدی از باج افزار خطرناک با زمینه فارسی در فضای سایبری کشور هشدار داد.

بررسی های مرکز ماهر نشان می دهد که باج افزاری موسوم به «TYRANT» با الهام از یک باج افزار متن باز در فضای سایبری منتشر شده است که از صفحه باج خواهی به زبان فارسی استفاده می کند و طبیعتا برای هدف قرار دادن کاربران فارسی زبان طراحی شده است.( دریافت )

 چگونه گوشی هنگ کرده خود را دوباره به کار بیاندازیم ؟؟؟

 آیفون : کلید پاور و خانه را تا خاموش شدن گوشی پایین نگه دارید. سپس مجددا به حالت عادی روشنش کنید 
 سامسونگ،ال جی، هوآوی، ایسوس :  کلید پاور را تا زمانیکه گوشی خاموش شود پایین نگه دارید. سپس به حالت عادی روشن کنید.
 سونی، اچ تی سی :  کلید پاور و بلند کردن صدا را را با هم پایین نگه دارید تا زمانیکه گوشی خاموش شود. در صورت نیاز، کلید پاور را برای روشن کردن آن فشار دهید.
 موتورولا، نوکیا لومیا :  کلید پاور و کم کردن صدا را تا خاموش شدن گوشی با هم پایین نگه دارید. سپس در صورتیکه به طور خودکار روشن نشد، به حالت معمولی آن را روشن کنید.

  چگونه اکانت شبکه‌های اجتماعی را به طور کامل پاک کنیم؟ + (اسکرین شات(

باید قبول کنیم که این شبکه‌های اجتماعی بلای جان‌مان شده‌اند. دیگر چیزی به نام ناشناس بودن باقی نمانده و کافی است تنها در یکی از آن‌ها عضو باشیم تا هیچ نکته مبهمی در رابطه با ما برای دیگران باقی نماند. اگر دل‌تان برای آن روزهای قدیم که ناشناس بودیم تنگ شده، باید دست به‌کار شوید و قید تمام شبکه‌های اجتماعی را که عضو آن ها هستید بزنید. بهترین روش هم پاک کردن اکانت است. اما چگونه؟ ( دانلود در انتهای صفحه )

 

  دانلود   

.........................................................................................................................................................

 

  اگر از کسانی هستید که بلوتوث گوشی خود را همیشه روشن نگه میدارند، پس خواندن مطلب زیر برای شما بسیار ضروری است.

 

 

محققان شرکت Armis موفق شدند از طریق نوعی آسیب پذیری که در نتیجه روشن بودن بلوتوث دستگاه اتفاق می افتد، به گوشی های گلکسی سامسونگ، گوگل پیکسل، ساعت هوشمند ال جی و همچنین سیستم صوتی خودرو نفوذ کنند.

این آسیب پذیری که به عنوان BlueBorne شناخته میشود، در هفته جاری توسط شرکت امنیتی Armis کشف شد.

از جمله دیگر دستگاه های آسیب پذیر، میشود به آیفون و آیپدهایی که به IOS 10 آپدیت نشده اند، گوشیهای مایکروسافت، لینوکس و دیگر دستگاه های اندرویدی اشاره کرد.

حمله BlueBorne تنها ۱۰ ثانیه به طول انجامیده و پس از آن به هکر اجازه میدهد که کنترل بلوتوث را، حتی هنگامی که به وسیله دیگری متصل نیست در دست گرفته و اطلاعات دستگاه را نیز برباید.

در واقع نحوه عمل BlueBorne به گونه ای است که اسکن را انجام میدهد و دستگاه هایی که بلوتوث آنها روشن است را پیدا کرده و سپس به دستگاه آسیب پذیر نفوذ میکند.

اگرچه ممکن است به نظر برسد که هکرها برای انجام این عمل باید در محدوده بلوتوث (حداکثر فاصله ۱۰ متر) قرار بگیرند، اما آنها میتوانند از راه دور و با استفاده از دیگر دستگاه های آلوده برای دزدیدن اطلاعات شما اقدام کنند.

البته گوگل و مایکروسافت، به تازگی تعدادی Patch را به منظور ایمن ساختن دستگاه های خود از این آسیب منتشر کرده اند.

فراموش نکنید که هکرها میتوانند هر موقع که بلوتوث شما روشن باشد، به دستگاهتان نفوذ کنند. پس بهترین راه برای محافظت این است که پس از اتمام کار حتماً بلوتوث خود را خاموش کنید

.........................................................................................................................................................

   7 بیماری پنهان در فضای مجازی + اینفوگرافی

حدود دو دهه از ورود اینترنت به زندگی مردم می‌گذرد، شبکه‌‌ی سراسری عظیم که با ظرفیت پیشروی در  تمامی عرصه‌های بشری، تغییر و تحولی اساسی در عصر حاضر به وجود آورد. تغییراتی که بالطبع با پیامدهای خاص خود هر روز اتفاقی جدید برای بشر رقم زد.

در این بین  شاید بتوان تغییرات رخ داده در دنیای ارتباطات و ورودشبکه‌های اجتماعی گسترده و متفاوت را از سایر تغییرات شکل گرفته دیگر، چشمگیرتر و ملموس‌تر نامید؛ شبکه‌هایی که هر کدام به شیوه‌ای خاص به دنبال جذب کاربر برای خود هستند و با تنوعی که گرفته‌اند تقریبا می‌توان گفت اقشار مختلف را شامل می‌شوند.

 اینفوگرافی زیر به سراغ این موضوع رفته و ابعادی از این شبکه‌های اجتماعی را به ما نشان می‌دهد که شاید کمتر به چشم بیایند. اتفاقاتی که تحت عنوان تهدیدات فضای مجازی از آنها یاد می‌شود و  بسیار پر اهمیت و حساس هستند.

7 سرفصلی که هر کدام از دل دنیایی گسترده حکایت دارد و به تنهایی می‌تواند سراشیبی سقوط را در پی داشته باشد.