| 19 اردیبهشت 1400
En | 
پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به مناسبت روز ملی معماری

 پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به مناسبت روز ملی معماری

جمعه، 03 اردیبهشت 1400 | امتیاز: Article Rating

پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به مناسبت روز ملی معماری /شکوفایی تمدن بشر برآیند ایده‌های مهندسین تلاشگر است
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در پیامی روز ملی معمار را به جامعه معماران این سرزمین تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در پیامی فرارسیدن روز معمار را تبریک گفت. متن پیام به این شرح است:

به نام یگانه معمار هستی بخش

«شکوفایی تمدن بشر برآیند ایده های مهندسین تلاشگر است»
سوم اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم و فقیه بزرگ، فیلسوف شهیر ایران زمین علامه شیخ بهایی که به عنوان روز معمار نام‌گذاری شده است فرصت مناسبی برای تقدیر و تجلیل از تلاش‌های صادقانه و مجدانه معماران ایران زمین است که نقش برجسته‌ای در توسعه و آبادانی و پیشرفت میهن اسلامی مان داشته اند.
مهندسی معماری که از ریشه عمران و آبادانی می‌آید، یادآور اوج شکوه و زیبایی اندیشه و هنر درخشان ایرانی و تداعی بخش ابتکار، خلاقیت، نوآوری و واقعیت گرایی در ساختن تمدن و فرهنگ غنی و ارزشمند ایران زمین است که ریشه در حکمت الهی دارد و ابداعات خاص معماری الهام بخش شکوه و جاوادنگی حق تعالی است.
آثار هنرمندان معمار به عنوان نهادهای ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی یک کشور شناخته می‌شود و تمدن‌های تاریخی و باستانی امروزه از طریق اثار و ابنیه معماری که بجای مانده‌اند، شناخته می‌شوند.
تاریخ پرافتخار ایران اسلامی مدیون دانشمندان و مهندسان فرهیخته و خردمندی است که تمدن بزرگ اسلامی را بنا نهاده و پایه گذار مکتبی هستند که اصول و مبانی معماری در تمام دنیا از آن به عنوان الگوی خود یاد می‌کنند.

اینجانب روز معمار را به جامعه معماران عزیز این سرزمین و بالاخص همکاران معمار در مجموعه اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان تبریک عرض می‌نمایم و امیدوارم در این حوزه شاهد رشد و تعالی در عرصه‌های مختلف استانی، ملی و جهانی باشیم.

تصاویر
  • پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به مناسبت روز ملی معماری
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها